اموزش نصب نرم افزار keil

keil یکی از قدرتمدترین نرم افزار هایی است که برای برنامه نویسی و دیباگ میکروکنترلر های ARM  استفاده می شود . با استفاده از این نرم افزار می توانید بر روی تمامی میکروکنترلر هایی با تراشه ی ARM  برنامه نویسی بکنید . یکی از مهمترین مزیت های  این نرم افزار این است که  برنامه نویسی در این نرم افزار بسیار اسان است و همچنین میتوان به راحتی  کرک این نرم افزار رو برای تمامی نسخه های ان را در اینترنت پیدا کرد  .

نصب نرم افزار 

از قسمت دانلود وبسایت نرم افزار را دانلود کنید . بعدش فایلی که دانلود کردید رو با اسفاده از نرم افزار های فشرده سازی فایل (مثل winrar)از حالت فشرده خارج کنید(پسورد ندارد!!!). بعدش برنامه اجرا بکنید . در مرحله نصب مشخصات خودتان را وارد بکنید و بعدش دکمه ی Next بزنید تا برنامه نصب بشه ؛ نکته ای که توی مرحله نصب وجود داره اینکه سعی بکنید مسیر پیش فرض  ادرسی که نرم افزار نصب میشرو تغییر ندید و بزارید نرم افزار توی ادرس پیش فرض خودش که درایو C هستش نصب بشه .

بعد از اینکه برنامرو نصب کردید حالا باید نرم افزار کرک بکنید .برای کرک نرم افزار Keil ،بایستی  با استفاده از فایل Keygen یک لایسنس درست بکنید و بعدش این لایسنس به نرم افزار بدید تا کرک بشه . برنامه ی keil اجرا بکنید و سپس از قسمت منوی File برنامه ؛ License managment  را کلیک بکنید .

مرحله ی اول

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده نرم افزار Keil برای هر کامپیوتری یک کد به بخصوصی ایجاد میکند که باید با استفاده از این کد ؛ لایسنس درست بکنیم . همانظور که در تصویر زیر نشون داده شده  از قسمت کد CID خودتون رو کپی بکنید تا در مرحله بعد با استفاده از این کد لایسنس ایجاد بکنیم .

مرحله ی دوم کرک نرم افزار KEIL

در این قسمت  بایستی  با استفاده از کد CID که در مرحله دوم کپی کردیم یک لایسنس درست بکنیم. برای این کار برنامه ی Keygen  که به همراه نرم افزار keil دانلود کردید رو اجرا بکنید و مانند تصویر زیر کد CID رو وارد بکنید و بعدش روی دکمه ی Generate  کلیک بکنید تا یک لایسنس براتون درست بکنه . بعد از اینکه لایسن درست شد ، لایسن انتخاب  و بعدش کپی کنید .

نصب نرم افزار keil

در مرحله ی  اخر باید با استفاده از لایسنسی که در قسمت قبل درست کردید نرم افزار کرک بکنید.

اموزش نصب نرم افزار keil

 


 

سوالات متداول : 

  • تفاوت نسخه ی 5 با 4 نرم افزار keil MDK-ARM در چیست ؟

ورژن 5 نرم افزار keil MDK-ARM میکروکنترلر های جدید را پشتیبانی میکند . در واقع شما با استفاده از اخرین ورژن این نرم افزار میتونید به تمامی رجیستر های میکروکنترلر های جدید کمپانی ST مانند STM32F7 , STM32F4 و STM32H7 دسترسی داشته باشید .

  • ایا میتوان با استفاده از این نرم افزار بر روی میکروکنترلر های ARM  به زبان C++ برنامه نویسی انجام داد ؟

بله . شما میتونید برای تمامی میکروکنترلر های ARM  به زبان های C و C++  برنامه بنویسید

 

کانال تلگرام میکروکنترلر ARM